قاب عکس شاسی

 

قاب عکس شاسی

اغلب 90% نود درصد ما علاقه مند به نوشتن خاطره ها و دست نوشته های یادگاری در دفترچه خاطرات خود هستیم و یا اینکه دفتر خاطرات خود را به دوستان می دهیم تا از روزهای خوبی که داشته ایم برایمان چند خطی بنویسند و گاهی افسوس میخوریم که چرا لحظه ثبت این خاطرات عکسی را برای یادگاری و ثبت آن لحظه برای ماندگارتر شدن نگرفتیم. یکی از راههای ثبت لحظه ها و جاودان کردن آن چاپ عکس بر روی قاب عکس شاسی می باشد و این قاب عکس شاسی هم برای به تصویر کشیدن عکس کاربرد دارد و هم برای تزیین و زیبایی دکور داخل منزل یا محل کار، کاربرد دارد و همچنین به عنوان یک المان زیبایی بر روی دیوار بکار می رود.

قاب عکس شاسی علاوه بر زیبایی و جلوه خاصی که به دیوار محل کار یا منزل یا سالن می دهد از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه می باشد زیرا فقط یک تکه چوب و یه لایه چسب برای چسباندن عکس دارد ولی قاب عکسهای دیگر هم یک قاب از جنس چوب یا فلز یا پروفیل یا کائوچیو و هم یک محافظ شیشه و هم یک کاغذ مقوایی به نام پاسپارتو برای نگهداری عکس در پشت قاب عکس معمولی و همچنین تعدادی میخ برای چسباندن قاب به دیوار و نگه داشتن ورق مقوایی به عکس نیاز است که اینها هزینه زیادی را در بر دارد و بغیر از هزینه نگهداری آنها و حمل و نقل آنها نیز دشوار است و احتمال شکستن قاب و صدمه دیدن عکس زیاد است ولی نگهداری تخته شاسی نسبت به قابهای معمولی آسانتر است فقط باید مراقب بود که قاب شاسی را با دستمال مرطوب پاک نکرد زیرا عکس خیس میشود و از بین میرود بهترین راه برای گرفتن غبار قاب عکس شاسی از دستمال خشک باید استفاده کرد.

قاب عکس شاسی انواع مختلفی دارد و می شود به صورت مختلفی از آن استفاده کرد مثلاً عکس یا پرتره یا حتی عکس از طبیعت یا حیات وحش یا حتی نوشته تبلیغاتی یا نام شرکت یا برند باشد. که می توان به صورت پازل درآورد و آن را بر روی دیوار به صورت دلخواه چیدمان کرد که این پازل سلیقه ای بوده و میتوان به قطعات کوچکتر با تعداد قطعات بیشتر و یا در قطعات بزرگتر با تعداد کمتر درست کرد. و یا اینکه به صورت قطعات کوچک هستند که معمولاً A6 هستند.

یا اینکه یک نوع قاب عکس شاسی در بازار موجود است که معلق است و به قاب عکس شاسی معلق معروف است. که از این قاب و شاسی عکس تشکیل شده است که قاب از جنس پروفیل های ساده ساخته شده است. اساس این قاب عکس شاسی یک قاب عکس شاسی یک قاب دور تا دور پروفیل است که شاسی در داخل آن قرار می گیرد و از وسط به قطر مشخص یا دلخواه از قاب بیرون زده که خود نمای زیبا و خاص و مدرنی را به قاب و محیط اطراف می دهد.و این تخته شاسی بر روی صفحه MDF ام دی اف سه میلیمتری ملامینه در که در پشت قاب قرر گرفته است و تخته شاسی در وسط این صفحه جای دارد که می توان به صورت چندتایی و ابعاد مختلف ساخته شود و این قاب عکس شاسی معلق یکی از به روزترین و مدرن ترین قابهای موجود در بازار می باشد. و اگر این رنگ قاب پروفیل و صفحه ملامینه پشت آن قابلیت تغییر رنگ به دلخواه شما و سلیقه شما می باشد مثلاً قاب پروفیل را به رنگ تیره مثلاً مشکی برداشته اید می توانید صفحه پشت آن ملامینه را به رنگ روشنتر سفید یا شیری رنگ استفاده کنید که جلوه ی زیبایی پیدا کند.

مورد دیگری برای بهتر چسباندن عکس بر روی قاب تخته شاسی است که ذکر این مسئله به شما کمک می کند این عکس که حتماً باید از تخته شاسی کوچکتر باشد و این اختلاف اندازه حدوداً نیم سانتی متر است و این اختلاف اندازه حدوداً نیم سانتی متر است و این اختلاف اندازه برای راحت چسباندن عکس بر روی قاب تخته شاسی و سهولت انجام کار می باشد. بعد از چسباندن اضافات عکس به وسیله یک کاتر از کناره های قاب تخته شاسی برش دهیم و تمیز کنیم.

در قاب تخته شاسی معلق برای اینکه تخته شاسی در داخل قاب قرار بگیرد دو قطعه بصورت نری و مادگی داخل هم هستند که قطعه ای که به صفحه چسبیده است اغلب از جنس چوب می باشدو قطعه ای که به تخته شاسی چسبانده میشود از جنس پلاستیک است. برای جدا کردن قاب تخته شاسی معلق از قاب پروفیل باید احتیاط کرد که قاب نشکند و برای جدا کردن آنها از دو دست باید استفاده کرده تا احتمال آسیب دیدن آن به صفر برسد.

در ضمن باید دقت داشته باشیم عکس داخل قاب عکس شاسی به کیفیت عکس بستگی دارد اگر عکس با کیفیت باشد می توان در ابعاد بزرگتر هم آن را درست کرد بدون آنکه کیفیت عکس پایین بیاید ولی اگر عکس با کیفیت نباشد اگر بخواهیم آن را بزرگ کنیم تعداد پیکسلهای آن درشت میشود و عکس کدر و تار میشود و وضوح خود را از دست میدهد.