بافت و ظرفیت تصویر

قاب های مختلف - ظرافت تصویر

انواع مختلف قاب عکس در شکلها ، جنسها ، طرح ها، نمایشگرها، بافت ها و ظرفیت تصویر متفاوت مشاهده می گردند. دانستن این موارد مهم درباره قاب عکس به شما کمک می‌کند تا بهترین قاب عکس را متناسب نیاز خود انتخاب کنید. انتخاب قاب عکس مناسب نه تنها عکس‌ها و یادگاری‌های شما را ماندگار و زیباتر می کند. بلکه یک قاب عکس زیبا و مناسب، کل دکوراسیون منزل شما را نیز تکمیل کند.

قاب عکس برای اولین بار در سال 50 - 70 پس از میلاد در کشور مصر و درون یک مقبره مصری یافت شد. قاب‌های چوبی حکاکی شده با دست که می‌توانیم آن‌ها را بشناسیم، برای اولین بار در قرن 12 تا 13 ساخته شدند. درست مانند بسیاری از قاب های امروزی، نسخه های اولیه از چوب ساخته شده بودند.

در حالی که امروزه از قاب‌های عکس برای تکمیل عکس، آثار هنری و سایر یادگاری‌ها استفاده می‌کنیم، قاب‌های عکس در گذشته برای اولین بار قبل از در نظر گرفتن شیئی که قرار بود قاب شود، مورد توجه قرار می‌گرفتند.

 

شکلهای مختلف قاب عکس

  قاب عکس مربعی

قاب‌های مربعی شکل تقریباً به اندازه قاب‌های مستطیلی رایج نیستند، اما هنوز انتخاب‌های متنوعی برای انتخاب این نوع قاب‌ها دارید. بسته به اندازه عکسی که قرار است نمایش دهید، ممکن است یک قاب بسیار عریض در اطراف خود داشته باشند که چشم بیننده را جلب می کند و اطمینان حاصل می کند که تصویر نقطه کانونی اصلی است.

 

قاب عکس مستطیل

رایج ترین شکل قاب عکس مستطیل است. این قاب ها دارای دهانه های مستطیلی هستند که نمایش عکس هایی را که چاپ کرده اید یا خودتان چاپ می کنید بدون نیاز به تنظیم یا برش عکس بسیار آسان می کند. به همین دلیل، می توانید این نوع قاب ها را از فروشگاه های مختلف خریداری کنید و به راحتی می توانید آنها را در سبک های مختلف پیدا کنید. آنها با ویژگی های مختلفی ارائه می شوند و شما می توانید بسته به استفاده، آنچه که نمایش می دهید و اینکه چقدر تزئینات یا جزئیات دیگر برای شما مهم است، قاب را انتخاب کنید که برای شما بهترین است.

 

قاب عکس بیضی شکل

در حالی که یافتن آن به آسانی انواع دیگر قاب ها نیست، قاب های بیضی بسیار باکلاس هستند و واقعاً توجه را به عکس در قاب جلب می کنند. آنها به عنوان قاب های آویز و رومیزی عرضه می شوند و به طور کلی کمی شیک تر از انواع دیگر قاب ها هستند. هنگام استفاده از این قاب ها، باید عکسی را که قرار است نمایش دهید، کم کنید. انجام این کار با استفاده از تصویر موجود در قاب به عنوان راهنما آسان است.

 

قاب عکس گرد

قاب های گرد راه بسیار خوبی برای جلب توجه زیادی به هنر یا عکسی است که نمایش می دهید زیرا از نظر بصری بسیار جالب هستند و معمولاً یافت نمی شوند. هنگام انتخاب یک قاب عکس گرد، مطمئن شوید که موادی که قاب از آن ساخته شده است را دوست دارید و احساس می کنید که با عکس شما کار می کند. در غیر این صورت، نتیجه نهایی احساس قطع ارتباط خواهد کرد. قاب های گرد در همه اندازه ها وجود دارد.

 

قاب عکس جدید

هنگامی که می خواهید چیزی کمی متفاوت برای نمایش عکس های خود داشته باشید، بهترین حالت را برای شما با یک قاب جدید خواهید داشت. اینها در همه اشکال، اندازه ها و رنگ ها هستند و می توانند در طراحی همه چیز از درخت گرفته تا قلعه باشند. اگر در بازار برای هدیه ای جالب برای کسی که دوستش دارید، قاب های عکس جدید عالی هستند، زیرا اغلب در یک تم تزئین شده اند و می توانید مواردی را بیابید که برای سرگرمی ها و علایق مختلف جذاب باشد. مطمئن شوید که فضایی برای قاب جدیدی که قصد خرید آن را دارید دارید زیرا بسیاری از قاب های آویزان بسیار بزرگ هستند.

 

طلاکاری شده

قاب های طلاکاری شده بسیار مجلل به نظر می رسند. آنها معمولا با طلا طلاکاری شده و بسیار بافت هستند. بافت برجسته به قاب جذابیت بصری می بخشد و چشم کسی را که وارد خانه شما می شود جلب می کند.

 

مهره دار

قاب‌های عکس مهره‌دار بافت را به همان شکلی که قاب‌های طلاکاری شده به آن‌ها افزایش داده‌اند، اما خطوطی از مهره‌های کوچک در سراسر قاب دارند. در حالی که آنها می توانند در ردیف های متعددی باشند که یک قاب ضخیم ایجاد می کنند، معمول است که فقط یک یا دو ردیف مهره باشند.

 

اریب

قاب های اریب بریده شده اند تا علاقه زیادی نشان دهند و آنها را سه بعدی کنند. آنها از بسیار ساده تا بسیار زینتی متغیر هستند. بسته به ظاهر و دکوراسیون منزل خود می توانید ظاهری را که می خواهید انتخاب کنید. مطمئن شوید که آنها را به طور مرتب گردگیری کنید زیرا تمایل به جمع آوری گرد و غبار دارند.

 

ظرفیت تصویر

یکی

قاب هایی که فقط یک عکس یا اثر هنری را در خود جای می دهند بسیار محبوب هستند و برخی از رایج ترین انواع قاب عکس هستند. اینها یک اثر هنری را به نقطه کانونی اصلی تبدیل می کنند و برای جلب توجه به آن عالی هستند.

 

چندگانه

اگر تعداد زیادی عکس دارید که با هم ترکیب می شوند و می خواهید به عنوان بخشی از یک واحد منسجم نشان دهید، پس مطمئن شوید که قاب عکسی را انتخاب می کنید که به راحتی بتواند همه آنها را در یک زمان قرار دهد. شما در مورد انتخاب تصاویری که باید نمایش داده شوند نگران نباشید و می توانید همزمان از همه آنها لذت ببرید.

تنها با یک تماس سفارش خود را به گلدن قاب بدهید. پس از ثبت سفارش قاب عکس خود را در محل تحویل بگیرید.