انواع قاب عکس

انواع قاب عکس

انواع مختلف قاب عکس در شکلها ، جنسها ، طرح ها، نمایشگرها، بافت ها و ظرفیت تصویر متفاوت هستند، کشف کنید. دانستن این تغییرات به شما کمک می‌کند بهترین قاب عکس را انتخاب کنید تا نه تنها عکس‌ها و یادگاری‌های شما، بلکه کل دکوراسیون منزل شما را نیز تکمیل کند.

قاب عکس برای اولین بار در سال 50-70 پس از میلاد در مصر وجود داشت و در یک مقبره مصری یافت شد. قاب‌های چوبی حکاکی شده با دست که می‌توانیم آن‌ها را بشناسیم، برای اولین بار در قرن 12 تا 13 ساخته شدند. درست مانند بسیاری از قاب های امروزی، نسخه های اولیه از چوب ساخته شده بودند.

در حالی که امروزه از قاب‌های عکس برای تکمیل عکس، آثار هنری و سایر یادگاری‌ها استفاده می‌کنیم، قاب‌های عکس در گذشته برای اولین بار قبل از در نظر گرفتن شیئی که قرار بود قاب شود، مورد توجه قرار می‌گرفتند.

 

1. قاب عکس جعبه سایه

این قاب‌های عکس عمیق‌تر از قاب‌های معمولی هستند و به شما این امکان را می‌دهند که به راحتی بیشتر از عکس‌ها را ذخیره و نمایش دهید. بسته به چیزی که می‌خواهید نمایش دهید، می‌توانید جعبه‌های سایه عمیقی بخرید که برای یادگاری‌های ورزشی، دکمه‌ها یا حتی نشان‌ها و پین‌ها مناسب هستند. مطمئن شوید که جعبه سایه ای که انتخاب می کنید به اندازه کافی عمیق باشد تا وسایل شما در هنگام نمایش به شیشه فشار نیاورند.

 

2 - قاب عکس تزئینی

قاب های تزئینی به جای ساده بودن، تصاویر، گفته ها و حتی گاهی اوقات عناصر سه بعدی روی خود دارند که باعث می شود قاب واقعاً برجسته شود. پیدا کردن یک قاب تزئینی که با موضوع تصویری که قرار است نمایش دهید مطابقت داشته باشد بسیار سرگرم کننده است، زیرا این کار باعث می شود که تصویر و قاب یک واحد منسجم به نظر برسد که شما نمایش می دهید.

با تعداد زیادی قاب تزئینی که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، می توانید به راحتی یکی را خریداری کنید که با سرگرمی ها یا علایق شخصی که به آن می دهید مطابقت داشته باشد.

 

3 – قاب عکس استاندارد

قاب های استاندارد در هر خانه یا اداره ای عالی به نظر می رسند. آنها به طور کلی ساده و یک رنگ هستند بنابراین از تصویری که نمایش داده می شود کم نمی کنند. این قاب ها در اندازه ها و شکل های مختلفی هستند و فقط مشکی یا نقره ای ساده نیستند. آنها را می توان در رنگ های روشن نیز یافت، که باعث می شود در هنگام تزئین، ترکیب و هماهنگی آن را سرگرم کننده کند.

حتی فریم‌های روشن‌تر نیز فوکوس را از عکس یا هنری که نمایش داده می‌شود تغییر نمی‌دهند و می‌توان از آنها برای کمک به برجسته کردن عناصر آن استفاده کرد.

 

4. قابعکس شناور

به جای اینکه عکس طوری به نظر برسد که گویی توسط قاب ثابت شده است، وقتی قاب عکس شناور می‌خرید، از یک توهم نوری از تصویری که واقعاً روی دیوار شناور است لذت خواهید برد. این به این دلیل است که محکم بین دو تکه شیشه قرار گرفته است که به شما امکان می دهد از طریق قاب عکس تا عکس یا هنر نمایش داده شده را ببینید.

این یک انتخاب عالی است اگر واقعاً می خواهید هنری را که به نمایش می گذارید به نمایش بگذارید و اگر رنگ دیوار شما با آن عالی به نظر می رسد زیرا هر گونه نقص در دیوار فوراً در پشت یک قاب شناور قابل مشاهده است.

 

5. قاب کلاژ

دلیلی وجود ندارد که بتوانید هر بار فقط یک عکس را نمایش دهید و وقتی یک قاب کلاژ را انتخاب می کنید، می توانید به راحتی تعدادی عکس را که با موضوع کلی مطابقت دارند کنار هم قرار دهید. این یک راه عالی برای نمایش خاطرات از یک رویداد یا عکسبرداری است، زیرا همه تصاویر دارای یک موضوع مشترک هستند و وقتی با هم نمایش داده می شوند شگفت انگیز به نظر می رسند.

با یک قاب کلاژ، دیگر نیازی به انتخاب بهترین عکس برای نمایش ندارید، زیرا می توانید به راحتی خود را با تمام موارد دلخواه خود احاطه کنید.

 

6 - قاب پوستر

اگر عکسی بزرگتر از حد معمولی یا پوستری می خرید و می خواهید آن را به دیوار آویزان کنید، چند انتخاب دارید. در حالی که برخی افراد به سادگی پوستر را با چسب یا چسب به دیوار می چسبانند، گزینه بسیار بهتر یک قاب عکس در اندازه پوستر است. این نه تنها باعث می‌شود پوستر کامل‌تر و باکیفیت‌تر به نظر برسد، بلکه احتمال آسیب‌دیدگی تصادفی به دیوارهای شما در این فرآیند بسیار کمتر است.

آنها اغلب با قاب‌های عرض متفاوتی عرضه می‌شوند، که انتخاب آن‌ها را آسان می‌کند که پوستر شما را برجسته کند و آن را برجسته کند.

 

7. قاب عکس سند

هر زمان که سند خاصی دارید که می خواهید قاب شود، باید به دنبال یک قاب سند بگردید. اینها عالی هستند زیرا اندازه مناسبی برای کاغذی هستند که می خواهید قاب کنید و در رنگ ها و سبک های بسیار کلاسیک وجود دارد. تقریباً غیرممکن است که چیزی را بخرید که در هیچ اتاق یا دفتری عالی به نظر نرسد، مهم نیست چه سندی در داخل آن دارید.

 

8. قاب دیجیتال

این قاب عکس ها در سال های اخیر محبوب تر و مقرون به صرفه تر شده اند. نمایش تعدادی عکس دیجیتال در این قاب ها بسیار آسان است. برخی دارای مکانی هستند که می توانید کارت حافظه را از دوربین خود وارد کنید در حالی که برخی دیگر از حافظه و فضای کافی برای کاربران برخوردار هستند تا کاربران بتوانند تصاویری را که می خواهند ببینند آپلود کنند. بسته به آنچه می‌خواهید ببینید، می‌توانید از آن‌ها برای نمایش همیشه یک عکس یا پیمایش در میان تصاویر آپلود شده استفاده کنید.

تنها با یک تماس سفارش خود را به گلدن قاب بدهید. پس از ثبت سفارش قاب عکس خود را در محل تحویل بگیرید.