نحوه چیدمان قاب عکس

نحوه چیدمان قاب عکس

هنر دیواری عالی، فضای ساده ای از خانه شما را به یک بخش بصری جذاب تبدیل می کند. با این حال، دانستن اینکه دقیقا چگونه دکور را درست کنید می تواند کار دشواری باشد.

با توجه به گزینه‌های زیادی، انتخاب ترکیب مناسبی از تصاویر برای آویزان کردن می‌تواند حتی بهترین دکوراتور آماتور را مملو از اضطراب کند. برای کمک به شما برای غلبه بر این موضوع، ما سه نکته ساده را در زیر گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کند ترس از هماهنگی قاب‌های دیوار خود را از بین ببرید.

 

1. بر اساس موضوع مرتب کنید.

انتخاب تم بر اساس آثار هنری یکی از ساده ترین راه ها برای چیدمان قاب عکس روی دیوار است. این بدان معنی است که تصاویر با محتوای مشابه با هم گروه بندی می شوند تا درک بصری ثابتی از آنچه فضا در مورد آن است ارائه دهند.

بیشتر مردم به دنبال قاب تصاویری هستند که علایق یا لحظات به یاد ماندنی آنها را به نمایش بگذارد. از این رو یک موضوع به طور طبیعی بدون پیش بینی زیاد شکل می گیرد. این می تواند مناظر در فضای باز، پرتره های شخصی یا ترتیبات عکس خانوادگی باشد. هنگامی که موضوعی را پیدا کردید، به آن پایبند باشید و از وسوسه اضافه کردن تصاویر تصادفی اجتناب کنید.

 

اما اگر برای پیدا کردن یک موضوع مشکل دارید، چه؟

اگر یک اثر هنری کلیدی دارید که متمایز است، ابتدا آن را آویزان کنید و بقیه را بر اساس آن بسازید. قطعات بزرگ به عنوان یک قطعه مرکزی بهترین کار را دارند و باید در سطح چشم آویزان شوند. اگر به دنبال آویزان کردن قاب‌های عکس نامتناسب یا هر چیزی بدون تم یا شباهت ثابت هستید، یک قطعه کانونی نیز یک جایگزین عالی است.

 

2. بر اساس شکل بچینید

انتخاب یک شکل به شما در هنگام آویزان کردن آثار هنری کمک می کند. متداول ترین موضوعاتی که می توان با آن ها کار کرد، مربع، مثلث یا چرخ است. با دیدی از شکلی که می‌خواهید با آن کار کنید شروع کنید، سپس فضای موجود را اندازه‌گیری کنید تا مطمئن شوید که می‌توانید قاب‌های خود را به راحتی در جای خود قرار دهید. هنگام چیدمان فریم ها بر اساس شکل، مفید است که از پایین شروع کنید و به سمت بالا حرکت کنید.

برای گروه بندی ساختار یافته تر، در یک شبکه متقارن با استفاده از قاب هایی با سبک ها و اندازه های مشابه کار کنید. این منجر به ظاهر رسمی تری می شود که برای اتاق های قدیمی ایده آل است. اگر به دنبال آویزان کردن قاب‌های عکس با اندازه‌های مختلف هستید، گروه‌بندی‌هایی که تصاویر با اندازه‌های مختلف را در خود جای داده‌اند می‌توانند حس مدرن‌تری به فضا ببخشند.

 

3. بر اساس رنگ بچینید

اگر به آن توجه دارید، چیدمان تصاویر بر اساس پالت رنگ می تواند یک روش بسیار مفید باشد. اگرچه ممکن است یک قانون ساده برای گروه بندی قاب های دیواری با هم به نظر برسد، اما اگر اشتباه انجام شود می تواند ظاهر فضا را از بین ببرد.

ابتدا، سبک کلی اتاق را در نظر بگیرید و رنگ هایی را انتخاب کنید که با تم موجود کار می کنند. به عنوان مثال: اتاق های مدرن به بهترین وجه با قاب های رنگی خنثی سیاه و سفید تکمیل می شوند که از حس مینیمالیستی کم نمی کنند.

برای ایجاد ظاهری چشمگیرتر، ممکن است دوست داشته باشید از رنگ های روشن یا حتی مخالف رنگ های اصلی مانند آبی و سبز استفاده کنید. در نهایت، با هر طرح رنگی که تصمیم بگیرید، زمان زیادی را صرف تطبیق دیوارهای خود با فریم خود نکنید.

 

نکات بیشتر برای تطبیق

از پر کردن فضای دیواری که خیلی کوچک است یا از قبل به هم ریخته است خودداری کنید.

قاب های خود را قبل از آویزان کردن روی زمین قرار دهید. این اطمینان حاصل می کند که از قبل تصور خوبی از چیدمان انتخاب شده داشته باشید. همه اینها را می توان قبل از انتخاب فریم انجام داد.

برای جلوگیری از ایجاد سوراخ های بیش از حد ناخن، سعی کنید دور قاب های خود را روی کاغذ بکشید و آنها را روی دیوار بچینید تا بتوانید طرح را در ارتفاع مناسب ببینید.

فضا را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که تصاویر و آثار هنری شما مناسب هستند. ارتفاع و عرض شکل/ طرح بندی خود را اندازه گیری کنید و جایی را که می خواهید تصاویرتان شروع و ختم شود روی دیوار علامت بزنید.

سعی کنید تصاویر را خیلی از هم دور یا خیلی نزدیک به هم قرار ندهید. یک تعادل خوب برای هدف قرار دادن 5-10 سانتی متر بین هر فریم.

برای الهام بیشتر، همیشه می توانید خلاقیت بیشتری را از سایت هایی مانند Pinterest و Instagram جمع آوری کنید.

به کمک بیشتری نیاز دارید؟ نزدیکترین فروشگاه خود را پیدا کنید و برای ایده های بیشتر با یکی از کارشناسان ما در زمینه قاب عکس صحبت کنید. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا بر اساس تم، رنگ یا شکل بچینید و قاب‌هایی را انتخاب کنید که برای فضای ایده‌آل شما مناسب‌تر هستند.